Hükümler ve Koşullar

 • SAĞLIK MESLEK MENSUPLARI İÇİN KULLANIM KOŞULLARI

  Giriş

  Aşağıda yer alan Kullanım Koşulları önemlidir ve yasal haklarınızı etkiler. İnternet Sitemizi kullanmakla aşağıda yer alan ve İnternet Sitemizi ilk kullanımınızla yürürlüğe girecek Kullanım Koşullarını ve Gizlilik Politikasını (http://www.nutriciamed.gen.tr/home/) kabul etmektesiniz; bu nedenle bu Kullanım Koşullarını ve Gizlilik Politikasını İnternet Sitesini kullanmadan önce dikkatle okuyunuz. Aşağıda yer alan Kullanım Koşulları ve Gizlilik Politikası ile yasal olarak bağlı kalmayı kabul etmiyorsanız, lütfen İnternet Sitemizi kullanmayınız.

  NutriciaMed internet sitesi Numil Gıda Ürünleri Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi’ne ("NUTRICIA") aittir. NUTRICIA, zaman zaman ve kendi takdirinde olarak, Kullanım Koşullarında ve Gizlilik Politikasında değişiklik yapabilir. Bu değişiklikler online olarak yayınlanacaktır. NUTRICIA tarafından yapılan değişikliklerden haberdar olmak için Kullanım Koşullarını ve Gizlilik Politikasını düzenli olarak inceleyiniz. Değişiklikler yayınlandıktan sonra İnternet Sitesini kullanmaya devam etmeniz, işbu Kullanım Koşullarını ve Gizlilik Politikasını güncellendiği ve/veya değiştirildiği haliyle kabul ettiğiniz anlamına gelmektedir.

  İnternet Sitemiz ve içeriği Türkiye Cumhuriyeti’nde yürürlükte bulunan mevzuata ve Araştırmacı İlaç Firmaları Derneği (“AİFD”) kurallarına uygun olarak tasarlanmıştır.

  Hedef Kitle

  İnternet Sitemiz sadece Türkiye'de yerleşik bulunan sağlık mesleği mensuplarına (hekim, eczacı ve diş hekimi) yöneliktir. Bu sebeple, sağlık mesleği mensupları haricindeki ve/veya Türkiye dışında bulunan kişilerin İnternet Sitemize erişimi yasaktır ve bu kişilerin İnternet Sitemizde yer alan bilgileri uygulaması tehlikeli olabilir.

  Ayrıca, İnternet Sitemizde yer alan bilgiler 18 yaş ve üzeri kişilerin kullanımına yöneliktir. 18 yaşın altındaki kişiler hiçbir şekilde İnternet Sitemizde yer alan bilgiler doğrultusunda hareket etmemeli ve herhangi bir eylemde bulunmamalıdır.

  İnternet Sitemizde sadece tıbbi konularda belirleyici bazı bilgiler verilmekte olup, sadece eğitici nitelikli genel bilgi sunulması amaçlanmıştır. Okuyucu, İnternet Sitemizde yer alan aktiviteler, kendi tıbbi durumları, diyetlerinin yönetimi ve benzeri konularda uzman kuruluş, diyetisyen ve uzman hekimlerin tavsiyelerine ve düzenlemelerine uymalıdır.

  Hekime Başvuru

  İnternet Sitemizde yer alan konularda veya sağlık durumunuzla ilgili konularda her zaman mutlaka bir hekime başvurmalısınız. İnternet Sitemizde yer alan içerik, sadece bilgi amaçlı verilmiş olup, hiçbir şekilde tıbbi tanı veya tedaviye ilişkin tavsiye veya hekim tavsiyesi yerine geçme amacı taşımamaktadır. Kendinizin veya çocuğunuzun diyet yönetiminde bir değişiklik yapmadan önce mutlaka bir hekime veya yetkili sağlık meslek mensubuna danışmalısınız.

  Her ne kadar, İnternet Sitemizin içeriğinin doğruluk ve güvenilirliğinin sağlanması için özen göstersek de, yayınladığımız bilgilerin ve İnternet Sitemizde link verilen internet sitelerinin tıbbi doğruluğunu garanti etmiyoruz ve bunlardan dolayı herhangi bir sorumluluk üstlenmiyoruz.

  Internet Sitemizin Kullanımı

  Kendi kişisel ve ticari olmayan kullanımınız haricinde İnternet Sitemizin içeriğini kopyalayamaz, çoğaltamaz, yeniden yayınlayamaz, indiremez, yayınlayamaz, iletemez, kamuya açık hale getiremez veya başka herhangi bir şekilde kullanamazsınız. Ayrıca, kendi kişisel ve ticari olmayan kullanımınız haricinde İnternet Sitemizin içeriğini uyarlamayacağınızı, değiştirmeyeceğinizi veya bu içerikten türetilmiş bir çalışma yapmayacağınızı kabul ediyorsunuz. İnternet Sitemizin başka herhangi bir kullanımı NUTRICIA’nın önceden yazılı iznine tabidir.

  İnternet Sitemizi sadece hukuki amaçlarla ve başkalarının İnternet Sitemizi kullanıma ve İnternet Sitemizden yararlanma haklarını ihlal etmeyecek, engellemeyecek veya kısıtlamayacak şekilde kullanmayı kabul ediyorsunuz. Yasak davranışlara taciz, herhangi bir kişiyi rahatsız etmek veya üzüntü vermek, müstehcen veya saldırgan içerik paylaşmak veya İnternet Sitemizdeki diyalogların normal akışını bozmak dahildir.

   Sorumluluğun Sınırlanması ve Feragat

  NUTRICIA, onun ürünleri ve hizmetleri (veya üçüncü kişilerin ürün ve hizmetleri) ile ilgili veya bağlantılı bilgiler, isimler, görseller, logolar ve ikonlar dahil olmak üzere, İnternet Sitemizin içeriğinin, mevzuat uyarınca izin verildiği ölçüde, yeterli kalite, belirli bir amaca uygunluk, ihlal teşkil etmeme, uyumluluk, güvenlik ve doğruluk konusunda her türlü garanti veya şart dahil olmak üzere, herhangi bir kesin veya ima edilmiş garanti veya şart olmaksızın “OLDUĞU GİBİ” ve “MEVCUT OLDUĞU SÜRECE” temin edildiğini kabul etektesiniz.

  Hiçbir koşulda NUTRICIA aşağıdaki kayıp ve zararlardan sorumlu olmayacaktır: (a) veri kaybı; (b) kazanç veya beklenen kar kaybı; (c) iş kaybı; (d) fırsat kaybı; (e) itibarın zedelenmesi veya saygınlığın zarar görmesi; (f) üçüncü kişiler tarafından uğranan zararlar; ve (g) hukuki aksiyonun türüne bakılmaksızın, İnternet Sitemizin kullanımından doğan her türlü dolaylı, özel, arızi, cezalandırıcı, emsal teşkil eden veya netice itibariyle ortaya çıkan zararlar.

  NUTRICIA İnternet Sitemizin içeriğinde yer alan fonksiyonların kesintisiz veya sorunsuz olacağı, kusurların düzeltileceği, veya siteyi sunan sunucunun virüssüz veya hatasız olacağı garantisini vermemektedir.

  Bilgilerin Doğruluğuna İlişkin Sorumluluk

  NUTRICIA İnternet Sitemizde yer alan bilgilere her zaman erişebileceğine ve bu bilgilerin doğruluğu, içeriği, eksiksizliği, güvenilirliği, uygulanabilirliği, güncelliği veya yasallığına dair hiçbir açık veya dolaylı garanti vermemektedir. İnternet Sitemizin ve NUTRICIA’nın ağır ihmali ve kastı nedeniyle ortaya çıkan zarar halleri haricinde, NUTRICIA internet sitesinde sağlanan bilgilere ulaşım veya ulaşamamaktan; bu bilgileri kullanım veya kullanamamaktan veyahut da bu bilgilere duyulan güvenden kaynaklanabilecek dolaylı ve doğrudan zarar ve ziyandan hiçbir şekilde sorumlu değildir.

  İnternet Sitemizde yer alan bilgiler sizin özel ihtiyaçlarınızı karşılamak amacını taşımamakta olup, bu bilgilere dayanarak bir karar vermeden önce, ilgili ürünün amaç ve ihtiyaçlarınıza uygunluğunu kontrol etmenizi, bağımsız kaynakları araştırmanızı ve bu kaynaklar ile aldığınız kararın dayanağını oluşturmanızı şiddetle tavsiye ederiz.

  Fikri Mülkiyet

  NUTRICIA’yı veya üçüncü kişileri ve onların ürün ve hizmetlerini tanımlayan isim, görsel ve logolar NUTRICIA ve/veya üçüncü kişilerin telif, tasarım veya marka haklarına tabidir. Bu Kullanım Koşullarında yer alan hiçbir şey, NUTRICIA veya başka bir üçüncü kişinin marka, patent, tasarım veya telif hakkını kullanma yönünde herhangi bir lisans ya da hakkın ima yolu ile devri ya da bu doğrultuda icazet yahut herhangi bir lisans ya da hak sağlandığı şeklinde yorumlanmayacaktır.

  Internet Sitemize Yapılan Katkılar

  Internet sitemize katkı yapma imkanı (her türlü yazı, fotoğraf, grafik, video veya ses dahil olmak üzere) sağlandığında, katkıda bulunurken NUTRICIA’ya, NUTRICIA Gizlilik Politikasında belirtilen gizlilik sınırlamalarına uygun olarak, söz konusu katkıyı kullanma, çoğaltma, değiştirme, uyarlama, yayınlama, başka dillere çevirme, ondan türemiş çalışmalar meydana getirme, dağıtma, icra etme, oynama, kamuya sunma, ve dünya çapında her türlü mecrada (bilinmeyen veya daha sonra geliştirilen) katkınızla ile ilgili olarak tüm telif ve reklam haklarını kullanmak için sürekli, münhasır olmayan, devredilebilir, alt lisans verilebilir ve telif ücreti içermeyen bir lisans vermeyi kabul ediyorsunuz.

  Yukarıda belirtilen hakları NUTRICIA’ya tanımak istemiyorsanız, lütfen İnternet Sitemize herhangi bir katkıda bulunmayınız.

  Yukarıdakilere ek olarak, İnternet Sitemize katkıda bulunurken, katkınızın;

  • Kendi özgün eseriniz olduğu ve yukarıda belirtilen amaçlar için bunu NUTRICIA’ya sağlama hakkınızın olduğunu;
  • İftira veya karalayıcı olmadığını; ve
  • Kanuna aykırılık teşkil etmediğini,
  • Üzerindeki maddi ve manevi haklarınızdan katkınızın İnternet Sitemizde yayınlanması ve yukarıda belirtilen amaçlar bakımından feragat ettiğinizi garanti etmektesiniz.

  Ayrıca, bu garantiyi ihlaliniz nedeniyle NUTRICIA tarafından maruz kalınan tüm avukat masrafları, zararlar ve diğer masrafları NUTRICIA’ya tazmin edeceğinizi garanti etmektesiniz.

  Internet Sitemizin Çevrimiçi Topluluk Kuralları

  Internet Sitemizin Çevrimiçi Topluluk fonksiyonunu (Mesaj Panosu dahil olmak üzere) aşağıdaki Çevrimiçi Topluluk Kurallarına uygun olarak kullanmayı kabul edersiniz. Bu kurallar İnternet Sitemizde yer alan tüm topluluk hizmetleri için geçerlidir.

  Yayınlarınız ile ilgili olarak:

  • Katkılarınız medeni ve uyumlu olmalıdır.
  • Rahatsız edici, saldırgan veya küfür içeren davranışlar yasaktır: katkılar yapıcı ve nazik olmalı, kötü niyetli veya sorun yaratma niyetiyle paylaşılmamış olmalı.
  • Hukuka aykırı veya sakıncalı içerik yasaktır: hukuka aykırı, taciz edici, iftira içeren, kötüleyici, tehdit içeren, zararlı, müstehcen, saygısız, cinsel yönelimi olan, ırkçı veya başka türlü sakıncalı içeril kabul edilemez.
  • Topluluğu rahatsız etmek veya diğer kullanıcıları kızdırmak için birden fazla hesap kullanıyorsanız, hesaplarınıza karşı aksiyon alınabilir.
  • Sabırlı olun. İnternet Sitemizin Topluluğunda tüm yaşlarda ve yeteneklere sahip kullanıcılar olabilir.
  • Spam veya konu dışı materyaller yasaktır. Aynı veya çok benzer katkıların pek çok kere gönderilmesine izin vermiyoruz. Lütfen katkılarınızı birden fazla tartışmada tekrar göndermeyiniz veya özel konulu yerlerde konunun dışında içerik sağlamayınız.
  • Reklam yasaktır.
  • Türkçe haricinde yapılan katkılar çıkarılabilir.
  • Taklit yasaktır.
  • Uygunsuz (ör. Müstehcen, hakaret içeren) kullanıcı adları yasaktır.
  • İlgili kurallar uyarınca izin verilmediği hallerde belirli bir internet sitesi adresine atıf yapmak yasaktır. Bir tartışma konusu ile ilgili saygın bir internet sitesi biliyorsanız, İnternet Sitemizin yöneticisine www.nutricia.com.tr adresinden ulaşarak bilgi verebilirsiniz.
  • Şikayet imkanının bilinçli olarak suiistimal edilmesi yasaktır. Bu davranışlarda ısrar ederseniz hesabınıza karşı aksiyon alınabilir.

  Güvenlik ve Gizlilik:

  Kendiniz veya bir başkası hakkında herhangi bir kişisel bilginizi (örneğin telefon numarası, ev adresi veya e-posta adresi) paylaşmamanızı tavsiye ederiz ve lütfen hiçbir zaman posta adresini paylaşmayınız. Paylaşmak istediğiniz faydalı bir adres var ise, “Bize Ulaşın” linkini kullanarak bu adresi paylaşabilirsiniz. Uygun görülmesi halinde bu adres paylaşılabilir.

  İnternet Sitemize sunduğunuz kişisel bilgilerin işlenmesi, kaydedilmesi, korunması ve çerez kullanımı hakkında bilgi edinmek için lütfen Gizlilik Politikamızı (http://www.nutriciamed.gen.tr/home/) okuyunuz.

  Bu Kullanım Şartlarını İhlal Etmeniz Halinde:

  İnternet Sitemizin Topluluk hizmetlerine katılımınızda bu Topluluk Kurallarına uymamanız halinde, İnternet Sitemizin Topluluk hizmetlerine katılırken katkınızın niçin başarısız olduğu veya düzeltildiğini bildiren bir e-posta alacaksınız. Bu e-posta ayrıca kuralları ihlal etmeye devam etmeniz halinde hesap veya hesaplarınıza karşı aksiyon alınabileceğini belirten bir uyarı içerecektir.

  Bu aksiyon, ilgili hesabınızın veya hesaplarınızın İnternet Sitemizin Topluluk alanlarına katılım imkânının geçici veya daimi olarak askıya alınmasını da içerir.

  İnternet Sitemizin Topluluklarında herhangi bir yerde saldırgan veya uygun olmayan bir içerin paylaşmanız veya göndermeniz veya İnternet Sitemizde başka rahatsız edici davranışlarda bulunmanız halinde, NUTRICIA bu davranışı ciddi bulursa veya bu davranışınız tekrar edilirse, söz konusu ihlallerin durdurulması için NUTRICIA sizin hakkınızda mevcut olan tüm bilgileri kullanabilir. Bu, işveren, okul veya e-posta sağlayıcınız gibi üçüncü kişilere yapılan ihlal(ler) ile bilgi vermeyi de kapsayabilir.

  NUTRICIA, her zaman ve her ne nedenle olursa olsun, yapılan tüm katkıları silme veya bir hesap hakkında işlem başlatma hakkını saklı tutar.

  Üyelik Koşulları

  Bireyler, İnternet Sitemize katılarak üye olabilirler. Üyelik ücretsizdir.

  Üyelerin Yükümlülükleri

  1. Sizinle İnternet Sitemiz arasındaki anlaşmanın bir kısmını oluşturan İnternet Sitemizde yer alan Kullanım Koşullarına uyma;
  2. Kullanıcı kimliğinizi, şifrenizin ve İnternet Sitemize üyelik hesabınızla ilgili gizli bilgilerin güvenliğini sağlamak;
  3. Şifrenizi değiştirmek suretiyle ileride meydana gelmesini önlediğiniz durumlar haricinde yetkisiz kullanım dahil olmak üzere İnternet Sitemizi kullanımınızdan doğabilecek her türlü suçlamadan sorumlu olmak; ve
  4. E-posta adresiniz dahil olmak üzere kişisel bilgilerinizi güncellemek.

  İptal

  Bir üyelik her zaman iptal edilebilir. Bir üye, www.nutricia adresinden bize ulaşarak iptal etme isteğinizi ileterek  üyeliğinizi iptal edebilirsiniz. İçinde eki olan e-postaları kabul etmediğimizi ve açmadığımızı bildirmek isteriz.

  Genel

  İşbu Kullanım Koşulları ile İnternet Sitemizde yer alan başka her hangi bir özel hüküm ve koşullar arasında çelişki olması halinde özel hüküm ve şartlar geçerli olacaktır.

  İşbu koşulların herhangi biri, koşulların geçerli olması istenilen bir ülke veya bölge kanunlarına göre kanuna aykırı, geçersiz veya başka herhangi bir nedenle uygulanamaz bulunursa, bu durumda, hükmün kanuna aykırı, geçersiz veya uygulanamaz bulunduğu yargı yeri ile sınırlı olmak kaydıyla, bu hükümler işbu Kullanım Koşullarından silinecek ve geriye kalan koşullar tam olarak uygulanmaya, yürürlükte kalmaya ve bağlayıcı olmaya devam edecektir.

  Telif

  İnternet sitesi tasarımı, yazılar, grafikler ve bunlarım seçim ve düzenlemesine ilişkin telif hakkı © 2012 Nutricia – TÜM HAKLARI SAKLIDIR.

  Virüsler

  İnternet Sitemiz, virüs veya diğer zararlı kodları İnternet Sitemizde bulundurmamak için tüm makul önlemleri almaktadır, ancak NUTRICIA bu virüs ya da diğer zararlı kodların bulunmadığını garanti edemez ve bundan dolayı herhangi bir sorumluluk kabul etmez. Bu nedenle, İnternet Sitemizden bilgi indirmeden önce tüm uygun önlemleri almanızı tavsiye ederiz.

  Uygulanacak Hukuk ve Yargı Yeri

  İşbu Kullanım Koşuları Türkiye Cumhuriyeti Kanunlarına göre yorumlanacak ve uygulanacaktır.

  İnternet Sitemizin kullanımından kaynaklanan bir ihtilaf doğarsa, bu ihtilaf, İstanbul Merkez Mahkemeleri ve İcra Daireleri nezdinde çözümlenecektir.

  Reklam Politikası

  Bu İnternet Sitesi için reklam bir finansman kaynağı değildir. Bu İnternet Sitesi reklamlara yer vermez veya reklamlardan hiç bir şekilde finansman sağlamaz. İnternet Sitesi sadece Sağlık Meslek Mensupları için ilgili tıbbi olgu ve etkinlikleri tanıtır ve bu hizmet ücretsiz olarak sunulur.

  Bize Ulaşın

  İnternet Sitemizle ilgili sorularınız ve yorumlarınızı (http://www.nutriciamed.gen.tr/home/) internet sitesinde yer alan iletişim formunu kullanarak veya [e-posta adresi]’ne elektronik posta göndererek bize iletebilirsiniz.

  Numil Gıda Ürünleri San. ve Tic. A.Ş.(Nutricia Medikal Beslenme)

  Levent Mah. Cömert Sokak Yapı Kredi Blokları B Blok No: 1B Kat:8-9

  Beşiktaş / İSTANBUL

  T: 0 (212) 385 26 00

  F: 0 (212) 385 26 00

  Görüş, öneri ve sorularınız için 444 36 38